Nevşehir’e Modern Şarküteri Pazarı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kapalı Pazaryerinde peynir, tereyağı, zeytin ve yumurta satışlarının yapılacağı şarküterinin açılış törenine katıldı.

 Nevşehir’e Modern Şarküteri Pazarı

12.02.2020 - 11:08

Güncelleme : 12.02.2020 - 11:08
42 kişi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kapalı Pazaryerinde peynir, tereyağı, zeytin ve yumurta satışlarının yapılacağı şarküterinin açılış törenine katıldı.

Nevşehir Belediyesi tarafından vatandaşların daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda alışveriş yapabilmeleri ve pazar esnaflarının yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi amacıyla Kapalı Pazar Yeri içerisinde soğutuculu peynir,

zeytin ve yumurta şarküteri dolaplarının bulunduğu pazar yerinin açılış töreni, Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selim Özmen’in açılış konuşmasının ardından Hafız Mahmut Kemikkıran dua yapması ile devam etti.

Duanın akabinde açılış kurdelesi; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selim Özmen tarafından kesildi.

 Kurdele kesiminin ardından şarküteriyi gezen Vali Aktaş ve beraberindeki heyet, yetkililerden bilgi aldı.

Vali İlhami Aktaş; “Modern pazaryerinde açılışını yaptığımız yeni şarküteri alanında emeği geçen başta belediyemiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Şarküteri Açılışına; Vali İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru, Belediye Başkan Yardımcıları,  kurum müdürleri,

KOSGEB İl Müdürü Ali Usta, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik (NESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selim Özmen, pazarcı esnafları ile vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın