30 Temmuz 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Altınyıldız Koleji
Ekonomi

Akademik araştırmaları destekleme programı ilan edildi

NEVŞEHİR(MHA) Ahiler Kalkınma Ajansınca 2021 yılı Akademik araştırmaları destekleme programı ilan edildi.

Akademik araştırmaları destekleme programı ilan edildi

Ahiler Kalkınma Ajansınca 2021 yılı Akademik araştırmaları destekleme programı ilan edildi.

Program Hedefi ve Önceliği:

2021 yılı Akademik Araştırmaları Destekleme Programının amacı TR71 Bölgesi’nde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) kamu, üniversite, sanayi işbirliği ve etkileşimini artırarak, Ajansın İmalat Sanayinde Kurumsallaşmanın ve Verimliliğin Artırılması Sonuç Odaklı Programı kapsamında ortaya koyduğu, bölgede imalat sanayi sektörünün kurumsallaşma ve verimlilik temelli yapısal dönüşümüne katkı sağlama hedefini desteklemektir.

Programın önceliği TR71 Bölgesi’nde bulunan üniversitelerde üretilen bilgiyi imalat sanayi sektörüne aktarmak, üniversiteleri imalat sanayii sektörü alanında bölge düzeyinde daha fazla araştırma yapmaya teşvik etmek ve bu alandaki akademik araştırma (lisansüstü tez) sayısını artırmaktır.

Program Kapsamında Başvuru Yapılabilecek Araştırma Konuları:

TR71 Bölgesi’nde faaliyette bulunan imalat sanayi sektöründeki işletmelere odaklanılacak yalın üretim sistemi/teknikleri, temiz üretim teknolojileri/uygulamaları, endüstriyel simbiyoz yaklaşımı/uygulamaları, aile ve şirket anayasası uygulamaları, kaynak ve süreç verimliliği, kurumsal kaynak planlaması, yenilik yönetimi, pazarlama stratejileri ve yönetimi, markalaşma, e-ticaret, dış ticaret, dijital dönüşüm, lojistik ağları, yapay zekâ ve işletme uygulamaları, müşteri ilişkileri yönetimi, çevre/atık yönetimi alanındaki akademik araştırmalar.

Başvuru ve Değerlendirme Şartları:

Lisansüstü tez konusu program hedefi, önceliği ve başvuru yapılabilecek araştırma konuları ile uyumlu olmalıdır. Araştırmada TR71 Bölgesi’nde bulunan imalat sanayi sektöründeki işletmelere odaklanılmalı ve çalışma bölgede gerçekleştirilecek saha araştırmaları ile desteklenmelidir. Sadece TR71 Bölgesi’nde bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinde lisansüstü tez çalışmaları yürüten araştırmacıların başvuruları kabul edilecektir.

Araştırmacıların yüksek lisans veya doktora programında (doktora öğrencileri için yeterliliği geçmiş)  tez yazım aşamasına geçmiş ve tez konusunun ilgili üniversitenin enstitüsü tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Destek miktarı her bir doktora tezi için brüt 15.000,00 TL, her bir yüksek lisans tezi için brüt 7.500,00 TL olarak belirlenmiştir.

Program yıl boyunca açık olup gelen başvurular değerlendirilmeye devam edilecektir. Ajans program için ayrılan bütçe kapsamında değerlendirmelerini yapacak olup, yeterli sayıda lisansüstü tez programa dâhil edildiğinde program başvuruya kapatılacaktır.

Başvuru için gerekli belgelerin kapalı bir zarf içerisinde Cevher Dudayev Mahallesi Vatan Caddesi No:42 Merkez/Nevşehir adresine iadeli taahhütlü posta, kargo ile veya elden ulaştırılması beklenmektedir. Posta veya kargodan kaynaklanan gecikme ve kaybolmalardan Ajans sorumlu değildir.

Başvurular Ajansın belirlediği öncelikli çalışma alanları ve konuları ile uyumu,  araştırmanın kapsamı, araştırma yöntemi ve literatüre katkısı açısından değerlendirilecek olup, Ajans gerekli gördüğü hallerde başvuru sahibinden sözlü sunumda bulunmasını isteyebilir.

Değerlendirme sonucu başvuru sahibine resmi yazı ile bildirilir ve uygun görülen lisansüstü tez sahipleri ile protokol imzalanır.

Programa alınması uygun bulunan lisansüstü tez çalışmaları için başlangıçta herhangi bir ön ödeme yapılmamakta olup, lisansüstü tez çalışmasının başarıyla tamamlanıp Ajansa iletilmesi ve Ajans tarafından gerçekleştirilecek değerlendirmede gerekli kriterleri sağladığının tespit edilmesi durumunda ödeme yapılır.

Aynı akademik araştırma için başka ulusal ve uluslararası programlardan destek alan lisansüstü tez çalışmaları programa alınmayacaktır. Lisansüstü tez çalışmasının tamamlanma süresi 36 ayı geçemez.

Başvuru İçin İstenen Belgeler: Lisansüstü tez desteği başvuru formu, tez konusunun ilgili üniversitenin enstitüsü tarafından onaylandığını gösteren belge ve özgeçmiş.

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL