DOLAR

16,5659$% 0.21

EURO

17,5561% -0.01

GRAM ALTIN

969,38%-2,27

ÇEYREK ALTIN

15.696,11%-3,81

TAM ALTIN

15.696,11%-1,79

ONS

1.823,65%-0,16

BİST100

%

BİTCOİN

342038฿%-2.52176

a
Altınyıldız Koleji
  • Havadis50
  • Gündem
  • Başkan Arı Nevşehir’e Hizmetle Geçen 100 Günü Anlattı

Başkan Arı Nevşehir’e Hizmetle Geçen 100 Günü Anlattı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Biz sırtımızı hakka, halka ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaslamış bir iradenin temsilcileriyiz. Başka hiçbir merciden, başka hiçbir şahıs ve kişiden endişem olmaz. Hakka, halka ve Recep Tayyip Erdoğan’a hesap verir başka hiç kimseye hesap vermem.” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından geçen 100 günlük süre içerisinde gerçekleştirdiği çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak için düzenlediği toplantı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, bazı ilçe ve belde belediye başkanları, Nevşehir Belediye Meclis Üyeleri, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri, ulusal ve yerel gazete, televizyon, ajans ve radyo temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İNSAN VE PARA KAYNAĞI KONTROL ALTINA ALINDI

Belediye Başkanı Arı toplantıda, 100 günlük süre içerisinde Nevşehir’de hayata geçirilen projelere ilşkin bilgiler verirken önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanlık görevine seçildiği ilk günden itibaren Nevşehir’i her alanda marka bir kent haline getirebilmek için çalışmaya başladığını belirten Arı, bu amaçla ilk olarak belediyedeki insan ve para kaynağını kontrol altına aldığını ifade ederek bu sayede 2019 yılı için 16 Milyon TL tasarruf sağladıklarını vurguladı.

Nevşehir Belediyesi’ndeki teşkilat yapısında da önemli değişikliklere gittiklerini ifade eden Arı, 6 müdürlüğü kapatarak bunların yerine İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü gibi 5 yeni müdürlüğün kurulduğunu açıkladı.

Arı ayrıca birimler arasındaki koordinasyonun daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla Koordinasyon Birimi Koordinatörlüğünü de hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

İÇME SUYU SORUNU YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

Göreve başlamasının ardından ilk olarak şehrin en önemli sorunlarından biri olan içme suyu problemine el attıklarını belirten Arı, bu kapsamda şehre 2 yeni su kuyusu kazandırdıklarını ve şehirde yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanılan ancak tamamlanamayan su depolarının tamamlanarak faaliyete geçirilmesi ile ilgili DSİ ve Nevşehir Belediyesi arasında protokol imzalandığını açıkladı.

Arı: “İçme suyu yıllardır Nevşehir’in en önemli problemlerinden biriydi. Bunun çözümü için yeni kaynak arayışları çerçevesinde 2 yeni su kuyusunu şehrimize kazandırdık. 3 yeni su kuyusu için ise çalışmalarımız sürüyor. Su kaynaklarımızı bu şekilde arttırırken şehirde yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanılan ancak tamamlanamayan su depolarının tamamlanarak faaliyete geçirilmesi ile ilgili milletvekillerimizin de desteği ile yaptığımız girişimler sonucu DSİ ile protokol imzaladık.

İhalesi gerçekleştirilecek olan bu su depolarının yapımı kısa sürede tamamlanarak şehrimize kazandırılacak. Bu sayede özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintilerini ciddi anlamda azaltacağız.” diye konuştu.

Belediyenin sahip olduğu su kuyularının pompaları için belediye olarak yıllık 9 Milyon lira elektrik faturası ödediklerini ve bunun belediyeye ciddi bir mali yük getirdiğini ifade eden Arı, su pompaları ile birlikte belediyenin ödediği 12 Milyon 500 Bin Lira tutarındaki elektrik faturası yükünden kurtulmak için Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumunu gerçekleştireceklerini ve bunla ilgili çalışmaların aşamaya geldiğini belirtti.

Nevşehir il merkezindeki tüm içme suyu altyapısını değiştireceklerini ve bunun için yaklaşık 280 Milyon lira bir yatırım yapacaklarını açıklayan Arı, bu sayede şehrin 50 yıllık içme suyu borularından kurtularak sağlıklı ve ekonomik altyapıya kavuşacağını anlattı.Arı şöyle konuştu:

“Bu göreve gelmeden önce tüm Nevşehirlilere mutlu olacakları bir şehirde yaşayacaklarına dair söz verdik.  Şehrimizin içme suyu konusunda ciddi bir alt yapı problemi vardı. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık ve çalışmalara başladık. Şehrimizin tamamının altyapısını değiştireceğiz. İlk olarak Lale Caddesi ve Saatçi Hoca Caddelerinden başladık. Burada yaklaşık 50 yıldır kullanılan içme suyu hattını modern su boruları ile değiştirdik. Bundan böyle halkımız daha sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Halkımızın beklentilerine yönetim biçimimizdeki üretim ve alın terimizle cevap vereceğiz. Çok çalışacağız ve kentimizi çalışanlarımızla birlikte daha fazla güzelleştireceğiz. Nevşehir’in potansiyeli ve enerjisini çok iyi biliyoruz. Nevşehir’de yaşayan vatandaşımızın mutluluğu için çalışmaya mesai gözetmeksizin devam ediyoruz.”

KENT MEYDANI, MİLLET BAHÇESİ VE KENT KART

Seçimlerden önce vatandaşlara söz verdiği kent meydanı ve millet bahçesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade eden Başkan Arı: “Milli İrade Caddesi üzerinde bulunan okulların taşınması ve bu alana Kent Meydanı ve Millet Bahçesi yapılması için İmar Plan Değişikliklerinin Nevşehir Belediye Meclisinden geçti. Şu anda bazı bürokratik işlemlerle uğraşıyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Nevşehir yakın zamanda Türkiye’nin en modern Kent Meydanlarında birine ve Millet Bahçesine kavuşacak.” dedi.

Şehir içi ulaşımda zaman zaman yaşanan bazı sıkıntılarında önlenmesi için ‘Kent Kart’ uygulamasına geçileceğini açıklayan Arı, vatandaşların şehir içi ulaşım ücretleri, su faturaları gibi bir çok ödemelerini ‘Kent Kart’ ile gerçekleştirebileceklerini söyledi.

110 BİN AĞAÇ DİKİLECEK

Arı, şehirde büyük önem verdiklerini ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya imza atarak, kentte yaşayan 110 bin kişi için 110 bin ağaç dikileceğini bildirdi.

Her biri 6-7 metre boyunda olan ağaçların kentin çeşitli noktalarına dikileceğini, çalışmanın belediye bütçesinden hiçbir harcama olmadan gerçekleştirileceğini belirten Arı şöyle konuştu,

“Daha temiz ve daha yeşil bir Nevşehir için kolları sıvadık. Şehrimizin her bir noktası pırıl pırıl ve yemyeşil olacak. Bunun için gece gündüz çalışacağız. Vatandaşlarımızın daha güzel bir şehirde yaşamaları en büyük arzumuz. Biz, Nevşehir’i Türkiye’ye değil, dünyaya örnek bir şehir yapma derdindeyiz. Bu şehir için ne söz verdiysek hepsinin arkasındayız. Tek tek bunları gerçekleştireceğiz. Ağaçlandırma seferberliği de bunlardan biriydi. Şehrin dört bir yanına bu ağaçlarımızı dikeceğiz.”

KALE ETRAFI ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

‘Bu şehrin hiçbir ferdinin işsiz ve aşsız kalmasına müsaade etmeyeceğiz’ diyen Başkan Rasim Arı, istihdama katkı sağlamak amacıyla kent merkezindeki yeraltı şehrinin de turizme kısa sürede açılmasını hedeflediklerini vurguladı. Bununla alakalı olarak yurt dışından ve Türkiye’den birçok yatırımcı ile görüştüklerini ve kente davet ettiklerini belirten Arı, kale etrafındaki yeraltı şehrinin şehre ekonomik anlamda ciddi bir katkı sağlayacağını açıkladı.

 Arı: “ Belediye başkanı olarak benim istihdam ile alakalı doğrudan yapabileceğim bir şey ise kale etrafındaki yeraltı şehrinin turizme açılması. Zaten kale projemizi hayata geçirip bu alanı turizme açarsak hemşehrilerimiz emin olsunlar ki istihdama ciddi bir katkı sağlamış olacağız.

Bunla ilgili olarak Katar, Çin ve Japon turizm yatırımcılarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Bunlar kısa vadede gerçekleştirilebilecek şeyler değil. Bir yandan da bürokratik işlemler var. Bunu da Allah’ın izniyle aşacağız. Kale bölgemizi de turizme açarsak şehir merkezimizi tarım, ticaret ve turizm ile birleştirip bu şehrin istihdam problemini ortadan kaldıracağız. “ diye konuştu.

HAYVAN KASABASI 2 AY SONRA TAMAMLANACAK

Arı, sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların faydalanabilmeleri amacıyla Türkiye’nin en modern Hayvan Kasabası ve Geçici Hayvan Bakım Evi’ni Nevşehir’e kazandırmaya hazırlandıklarını söyledi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arkasındaki Katı Atık Tesisi yanında, yaklaşık 42 bin metre karelik bir alanda kurulacak olan ve temeli geçtiğimiz aylarda düzenlenen törenle atılan Hayvan Kasabasının yapımının 2 ay içerisinde tamamlanacağını kaydeden Arı, “Nevşehir’de kurulacak ve Türkiye’ye örnek oluşturacak olan Hayvan Kasabası içerisinde; kedi ve köpek pansiyonu, tedavi binası, hasta bakım servisi, hayvan hastanesi, eczane, karantina binası, ameliyathane, otopark, morg, ilk kabul, idari bina, sosyal tesis, poliklinik, kedi ve köpek evleri ve serbest gezi alanları bulunacak.

Birçok yönüyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan merkezde, sokak hayvanlarının üremelerinin kontrol altına alınması, hastalıkları hakkında bilgilendirme ve eğitim çalışmaları da yapılacak. Özelikle çocukların tesise ziyaretler gerçekleştirmesi sağlanarak, sokak hayvanlarını koruma bilincinin kazandırılması amaçlanacak.” Şeklinde konuştu.

BELEDİYE BORÇLARI VE YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI

Nevşehir Belediyesi’nde ciddi bir mali disiplin sağladıklarını ifade eden Başkan Arı, göreve geldiği günden bu yana belediyenin 12 Milyon Lira borç ödediğini ve bunun yanında ciddi bir tasarruf sağladığını vurguladı. Belediyenin halka hizmet edebilmesi için tüm kaynaklarını verimli kullanması gerektiğini hatırlatan Arı, belediye olarak vatandaşlardan alacakları olan 7 Milyon 500 Bin liranın da tahsil edilmesi için çalıştıklarını anlattı.

Nevşehir Belediyesi’nin vergi borçları konusunda da önemli adımlar attıklarını ve bunun için mahsuplaşma yoluna gittiklerini söyleyen Arı: “Vergi borçlarımızı tamamen sıfırlayacağız ve her ay bunun için ödediğimiz parayı halkımıza hizmet olarak sunacağız” diye konuştu.

Kamuoyunda yeni belediye binasının satıldığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ancak burayı satmaya sıcak baktıklarını ifade eden Arı: “Yeni belediye binasını da satmadık ama satacağız. Yeni belediye binasına taşınmayacağımızı söylemiştik çünkü bizim yeni bir belediye binasına çok yüksek masraf ederek taşınmaya lüksümüz yok. Henüz satmadık, kim fazla parayı verirse ona satacağız. Şehrin hiçbir değerini değerinin altında bir bedelle satmayız.” dedi.

TUİK Bölge Müdürlüğü binasının arsasının Nevşehir Belediyesine ait olduğunu hatırlatan Arı, buraya Nevşehir Belediyesine alarak hizmet binası yapmak istediklerini açıkladı. Milletvekillerinin de desteği bu binanın Nevşehir Belediyesi’ne kazandırılacağını söyleyen Arı, bu yöndeki çalışmaların da sürdüğünü kaydetti.

MAL VARLIĞINI AÇIKLADI

Basın toplantısında gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Rasim Arı bir gazetecinin sorusu üzerine de mal varlığını yeniden açıkladı. Şuan ki mal varlığı ne ise beş yılın ardından da mal varlığında aynı olacağını ve bir artışın olmayacağını ifade eden Arı şunları söyledi:

“Biz sırtımızı hakka, halka ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaslamış bir iradenin temsilcilerindeniz. Ben sırtımı hakka, halk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yasladım.

Başka hiçbir merciden, başka hiçbir şahıs ve kişiden endişem olmaz. Hakka, halka ve Recep Tayyip Erdoğan’a hesap verir başka hiç kimseye hesap vermem. Eğer birileri “bana hesap versin, benim kontrolümde olsun, benim dediğimi yapsın” gibi bir anlayışla hareket ederse avucunu yalar. Haksızlık etmemek, iftira atmamak kaydıyla eleştiriye sonuna kadar açığım. Ama iftira atarsa, hadsizlik yapıp dil uzatırsa onunda haddini bildirecek dile, zekaya ve yüreğe sahibim.

Bu ülkenin başından bir bela geçti. Bu belanın sahibi en son operasyonunu 15 Temmuz ihanet gecesinde yapmaya kalktı ve halk bunlara “dur” dedi. Onların ağ babaları, yani FETÖ terör örgütü mensupları benimle baş edemedi. Halen onlarla mahkemem devam ediyor.7 yıl fiziki ve teknik takip yapıp 4 yıl VİP dinleme kapsamında beni dinlemişler. Onun için iftira, hakaret ve hadsizliğe asla müsaade etmem. Dedikoduyu kabul etmem ve dedikodu yapanla işim olmaz.

Dedikodu yapanı da belediyeye almıyorum. Biri size gelip size belediyeye giremiyorum diye ağlıyorsa bilin ki dedikodu sahibi. Onun haricinde herkese kapımızda gönlümüzde sonuna kadar açık. Bu kardeşiniz hiçbir grubun, sermayenin adamı olmadı ve olmayacak. Bu kardeşiniz hiçbir grubun, hiçbir sermayenin adamı olmadı ve olmayacak.

Bu kardeşinizin bir sözü var; “Hiç kimsenin siyasi ideolojisine bakmadan, ekonomik seviyesine bakmaksızın herkese eşit davranacağım” dedim öyle de yapmaya gayret ediyorum. Ben 110 bin kişinin belediye başkanıyım. Bu kardeşinizin mal varlığı belli. Bu mal varlığında Allah’ın izniyle bir artış 5 yılın sonunda olmayacak.  Kata külle yapıp Ahmet’in, Mehmet’in üzerine de bir şey yapıp “bende hiçbir değişiklik olmadı” demeyeceğim. Benim birinci derece yakınlarımın hatta soy ismi Arı olan hiçbir kimsenin bu şehirde bir işletmesi de yok bunu iyi bilin. Bundan sonra da olmayacak”

Belediye Başkanı Arı, açıklamalarının ardından toplantı sonunda AK Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz ile vatandaşları selamlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pedallar, 15 Temmuz Şehitleri için Dönüyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort Manavgat escort Fethiye escort Kemer escort Didim escort Çanakkale escort Aydın escort Muğla escort Tekirdağ escort Manisa escort Balıkesir escort Trabzon escort Elazığ escort Ordu escort Kütahya escort Isparta escort Rize escort Kahramanmaraş escort Yalova escort Giresun escort Yozgat escort Tokat escort Şanlıurfa escort Sivas escort Batman escort Erzurum escort Sinop escort Kırşehir escort Karaman escort Kırıkkale escort Bolu escort Amasya escort Niğde escort Uşak escort Edirne escort Çorum escort Osmaniye escort Zonguldak escort Van escort Erzincan escort Söke escort Bodrum escort Çerkezköy escort Akhisar escort Bandırma escort Ayvacık escort Akçaabat escort Karakoçan escort Altınordu escort Tavşanlı escort Eğirdir escort Ardeşen escort Afşin escort Altınova escort Bulancak escort Sorgun escort Erbaa escort Viranşehir escort Zara escort Kozluk escort Aziziye escort Ayancık escort Kaman escort Ermenek escort Keskin escort Gerede escort Göynücek escort Bor escort Banaz escort Havsa escort Osmancık escort Bahçe escort Alaplı escort Başkale escort Kemah escort Nazilli escort Fethiye escort Çorlu escort Alaşehir escort Altıeylül escort Biga escort Araklı escort Kovancılar escort Fatsa escort Simav escort Yalvaç escort Çayeli escort Dulkadiroğlu escort Çiftlikköy escort Espiye escort Sarıkaya escort Niksar escort Suruç escort Yıldızeli escort Sason escort Horasan escort Boyabat escort Mucur escort Sarıveliler escort Yahşihan escort Göynük escort Gümüşhacıköy escort Çamardı escort Eşme escort İpsala escort Sungurlu escort Hasanbeyli escort Çaycuma escort İpekyolu escort Refahiye escort Kuşadası escort Marmaris escort Süleymanpaşa escort Turgutlu escort Susurluk escort Gelibolu escort Of escort Ünye escort Domaniç escort Fındıklı escort Elbistan escort Çınarcık escort Tirebolu escort Akdağmadeni escort Turhal escort Eyyübiye escort Suşehri escort Yakutiye escort Gerze escort Mengen escort Merzifon escort Ulukışla escort Sivaslı escort Keşan escort Kadirli escort Ereğli escort Özalp escort Tercan escort Efeler escort Didim escort Çine escort Dalaman escort Menteşe escort Milas escort Ortaca escort Seydikemer escort Ergene escort Kapaklı escort Malkara escort Salihli escort Şehzadeler escort Soma escort Yunusemre escort Ayvalık escort Bigadiç escort Burhaniye escort Gönen escort Karesi escort Çan escort Yenice escort Ortahisar escort Yomra escort Perşembe escort Pazar escort Onikişubat escort Pazarcık escort Türkoğlu escort Eynesil escort Görele escort Piraziz escort Yağlıdere escort Çayıralan escort Boğazlıyan escort Zile escort Siverek escort Karaköprü escort Haliliye escort Akçakale escort Şarkışla escort Gemerek escort Oltu escort Palandöken escort Mudurnu escort Suluova escort Taşova escort Toprakkale escort Kilimli escort Tuşba escort Üzümlü escort http://www.kadinescort.net Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Mersin masaj salonu Bursa masaj salonu Muğla masaj salonu Balıkesir masaj salonu Kocaeli masaj salonu İstanbul masaj salonu Ankara masaj salonu Antalya masaj salonu İzmir masaj salonu Denizli masaj salonu Çanakkale masaj salonu Sakarya masaj salonu Manisa masaj salonu Malatya masaj salonu Yalova masaj salonu Sivas masaj salonu Tokat masaj salonu Kayseri masaj salonu Trabzon masaj salonu Aydın masaj salonu Elazığ masaj salonu Afyon masaj salonu Kütahya masaj salonu Ordu masaj salonu Eskişehir masaj salonu Gaziantep masaj salonu istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu