27 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.221
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 25.861
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.875
Altınyıldız Koleji
Hacıbektaş

Canlı Yayınla Hacı Bektaş-ı Velinin Öğretileri Anlatıldı

Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi Hacı Bektaş Veli Yılı etkinlikleri kapsamında öğrenci ve velilere yönelik bir söyleşi gerçekleştirdi.

Canlı Yayınla Hacı Bektaş-ı Velinin Öğretileri Anlatıldı

Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi Hacı Bektaş Veli Yılı etkinlikleri kapsamında öğrenci ve velilere yönelik bir söyleşi gerçekleştirdi.

Hacı Bektaş-ı Veli Felsefesinin “İnanç, Ahlak, Hoşgörü, Sevgi, Saygı ve Barış Öğretilerine Katkıları” konulu söyleşi Hacı Bektaş Veli Dergâhından çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Esra Demir moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer, Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Kürşat Koçak ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Arş. Gör. Mehmet Emin Dede katıldı.

Konuşmacılar öğrenci ve velilere, Hacı Bektaş-ı Veli’nin İnanç, Ahlak, Hoşgörü, Sevgi, Saygı ve Barış konularında insanlığa katkılarından, Anadolu’nun kırsal ve göçebe halkı arasında Müslümanlığın yayılmasına etkilerinden, Hacı Bektaş-ı Veli Felsefesinin birlik ve beraberliğimizin korunmasındaki öneminden bahsettiler.

Okul müdürü Ahmet Doğan; düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, birlik, beraberlik ve barış öğütleyen Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yılı olan 2021 yılının, UNESCO tarafından “Hacı Bektaş-ı Veli Yılı” olarak belirlendiğini ifade ederek bu etkinliğin bu bağlamda yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi çerçevesinde gerçekleştirildiğini, yıl boyu öğrenci, veli ve öğretmenlerin katılımlarıyla farklı etkinliklerin de yapılacağını söyledi.

Okul Müdürü Ahmet Doğan katılımcılara verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederek günün anısına, katılımcılara birer hediye takdim etti.

 

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL