06 Mayıs 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 229.491
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.476
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 356
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.464
Altınyıldız Koleji
Güncel

“Geleceğin sigortası çocuklarımızdır”

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Alper Atabay 23 Nisan münasebetiyle bir basın bildirisi yayımladı.

“Geleceğin sigortası çocuklarımızdır”

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Alper Atabay 23 Nisan münasebetiyle bir basın bildirisi yayımladı.

Açıklama şu şekilde; “23 Nisan’a anlam veren, 23 Nisan’ı bayram yapan tartışmasız gerçek, koskoca bir milletin tek amaç etrafında bütünleşmesidir. Bu amaca ve hedefe canını koyan, yüreğini koyan, varını yoğunu koyan kahramanlarımız, başkalarının bize reva gördüklerine seyirci kalmamışlar, tarihi seyretmemişler, aksine tarih yazmışlardır.

Bağımsızlık ve işgalden kurtuluş mücadelesinin en çetin günlerinde TBMM’nin açılmış olmasını, sadece mücadele kararlılığının değil, milletin geleceğini inşa etme iradesinin ortaya konulması bakımından takdirle, şükranla ve minnetle hatırlıyoruz.

Bu büyük bir derstir, bu hayranlık uyandıran büyük bir liderliktir. Millet olarak bir arada ve bağımsız olarak yaşamak için verdiğimiz mücadelenin ve tarih tecrübesinin çocuklarımıza ve genç kuşaklara aktarılması, onlara, kendine inanmak, kendi değerlerine güvenmek, cesur olmak, lider olmak ve daima geleceğe ilerlemek ufkunu ve bilincini aşılamak hepsinden daha değerli, hepsinden daha önemlidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, açıldığı günden bu yana tarihsel sorumluluk üstlenmiş, varlığı ve en güç anlarda aldığı kararlarla umut ve güç kaynağı olmuş, geleceğimizi aydınlatmıştır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle TBMM, ‘Türk milletinin asırlar süren aramalarının özeti ve onun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı bir timsali’ olmuştur. Bugün de, Türkiye Büyük Millet Meclisi, O’nun yüce kişiliğine layık olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Meclisimizin bu süreçte büyük rol üstleneceğine, varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, toplumumuza umut veren çalışmalarını, sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarını geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdüreceğine inanıyorum.”

‘GELECEĞİN SİGORTASI ÇOCUKLARIMIZDIR’

Mesajında çocuklara da seslenen Alper Atabay, sevgi dolu yürekleriyle, önyargısız ve aydınlık düşünceleriyle yaşamı zenginleştiren çocukların, geleceğin sigortası, en değerli varlıklar olduğunu belirtti.

Aziz Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutladığını ifade etti.

 

 

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL