27 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.221
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 25.861
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.875
Altınyıldız Koleji
Dünya

KGK: 23 Nisan 101 yıllık onur ve gururumuz

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, Genel Başkan Mehmet Ali Dim imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

KGK: 23 Nisan 101 yıllık onur ve gururumuz

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, Genel Başkan Mehmet Ali Dim imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

KGK’NIN 23 Nisan mesajında “Sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, onur ve gurur günlerimizden birisidir. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının bayramlarını kutluyoruz” denilerek şu görüşlere yer verildi:

“TBMM’nin kuruluşu ve bu vesileyle Atatürk tarafından dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramın 101’inci yıl coşkusunu yaşıyoruz. Bu özel günde milletimize ve tüm insanlığa esenlik diliyoruz. Sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, onur ve gurur günlerimizden biridir.

101’inci yıl yani bir asrı aşıp, ikinci asrından gün almaya başlayan zaman dilimi köklü Türk milletinin fertleri olarak duyduğumuz onur ve gururu katlamaktadır. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilk temelinin atıldığı 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşundan bugüne 101’inci yıla dimdik ayakta ulaşması da kıvancımızdır.

23 Nisan, milli egemenliğimizin ilan edildiği gündür. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen 23 Nisan, her yıl olduğu gibi bu yıl da sadece çocuklarımızı değil tüm milletimizi heyecanlandırmakta, onur ve gurur günümüz olmaya devam etmektedir.

Bu özel gün ve 101. yıldönümü vesilesiyle, geleceğimizin büyükleri ve yöneticileri olan çocuklarımızın iyi yetişmeleri için hepimize görevlerin düştüğünü bir kez daha vurgulamak isteriz. Biz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için her türlü göreve hazırız.

Bu vesileyle milletimizin ve tüm dünya çocuklarının bayramlarını kutluyoruz. İlk ve tek oluşu nedeniyle ülkemizi dünyada çok özel bir yere koyan bu bayramın mimarı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile tüm ecdadımızı, bugünlere ulaşmamız için can veren şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ülkemizin ve tüm dünyanın bir an önce koronavirüs salgınından kurtulması, milletimizin nice 101. yıllara esenlik içinde ulaşması dileklerimizle saygılarımızı sunuyoruz.”

 

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL