23 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 114.311
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.261
Altınyıldız Koleji
Ekonomi

KOP Proje havuzu bilgilendirme toplantısı

NEVŞEHİR(MHA) Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) ve KOP Kırsal Kalkınma (KOP KIRSAL) Rehberlerinin yayınlanması sebebiyle 2020 Yılı ‘KOP Proje Havuzu’ bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

KOP Proje havuzu bilgilendirme toplantısı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) ve KOP Kırsal Kalkınma (KOP KIRSAL)  Rehberlerinin yayınlanması sebebiyle 2020 Yılı ‘KOP Proje Havuzu’ bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya, Kop İdaresi Başkanı İhsan Bostancı Ve Proje Ekibi, İl Tarım Ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, Müdür Yardımcısıları Gürol Çetin Ve Necmettin Sapmaz,

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek Ve Prof. Dr. Halil İbrahim Oğuz İle Akademik Personeller, Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çalışkaner, Tarımsal birlik ve kooperatif başkanları, Şube ve İlçe Müdürleri, Teknik ve Sağlık personeller ile ilgili üreticiler katılım sağladı.

KOP Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı yaptığı konuşmada Sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde hazırlanan, yenilikçilik esaslarına dayanan, katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan ve bölge ihtiyaçlarını gözeten projelerin desteklenmesi için KOP Proje Havuzunun hayata geçirildiğini ifade ederek katma değeri yüksek faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz ise Nevşehir’in KOP Kapsamına alınması ile birlikte bütçesi 7,5 Milyon olan ve bölgede önemli görülen 12 projenin tamamlandığını, 8 projenin ise uygulanmasına devam edildiğini söyleyerek bölgenin ihtiyaçlarını gözeten projelerin oluşturulması için kurum olarak gayret gösterileceğini bildirdi.

KOP İdaresi Proje Ekibi tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından katılımcıların soruları cevaplandırılarak  02 Mart 2020 tarihine kadar projelerin kabul edileceği ifade edildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons
center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL