27 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  Altınyıldız Koleji
  Ekonomi

  Nevşehir’den 7 adet yatırım yer aldı

  Nevşehir’den 7 adet yatırım yer aldı.

  Nevşehir’den 7 adet yatırım yer aldı

  IPARD II programı dokuzuncu başvuru çağrı dönemi, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar tedbiri ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbirinden, ikinci grup desteklenmek üzere seçilen başvurular listesinde, Nevşehir’den 7 adet yatırım yer aldı. Sözleşme imzalamaya hak kazanan 7 adet yatırımın toplam tutarı yaklaşık 13 milyon TL, TKDK tarafından desteklenecek tutar ise 6.7 milyon TL olacak.

  Projelerden 2 adedi bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi-bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi alt tedbiri, 3 adedi süt üreten tarımsal işletme alt tedbiri, 1 adeti kırmızı et üreten tarımsal işletme alt tedbiri ve 1 adedi yenilenebilir enerji sektörü alt tedbiri kapsamında destek almaya hak kazandılar.

  Seçilen 7 adet yatırım ile beraber Dokuzuncu Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında Nevşehir’de desteklenecek yatırım miktarı 30 adete, toplam yatırım tutarı 19,15 milyon TL, TKDK tarafından desteklenecek tutar ise 10,18 milyon TL’ye yükseldi.

  Bunun yanı sıra 9. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında alınmış olan diğer projelerin incelemeleri devam ederken yapılacak yeni yatırımlar ile sürdürülebilir temiz enerji yatırımları yanı sıra tıbbi aromatik bitki üretimine yönelik destekler ve modern ahır işletmeleri TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü vesilesi ile Nevşehir’e kazandırılmış olacak.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  Voyager Ballons
  center

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL