06 Mayıs 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 229.491
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.476
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 356
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.464
Altınyıldız Koleji
Havadis özel

Böyle Vicdansızlık Görülmedi

Nevşehir-Avanos karayolu üzerinde kalan ve Karadağ mevkii olarak bilinen dağlık arazide 40’ın üzerinde yavru köpek bir kanal içerisinde ölüme terk edildi.

Böyle Vicdansızlık Görülmedi

Nevşehir-Avanos karayolu üzerinde kalan ve Karadağ mevkii olarak bilinen dağlık arazide 40’ın üzerinde yavru köpek bir kanal içerisinde ölüme terk edildi.

Nevşehir-Avanos karayolu üzerinde bulunan dağlık arazide 40’ın üzerinde ölüme terk edilmiş yavru köpek, duyarlı vatandaşlar ve  Nevşehir belediyesi veteriner hizmetleri ekiplerinin çabası sonucu kurtarıldı.

İş makinaları tarafından oyulmuş bir kanal içerisinde açlıktan ve susuzluktan telef olmak üzere olan yavru köpekler tedavi ve barınma ihtiyaçları için, Nevşehir Belediyesi hayvan barınağına götürüldü.

Cuma günü öğleden sonra, doğa gezisi için dağlık bölgede bulunan Emin Güven, İhsan Şenyüz, Alper Canpolat ve Berk Hızar isimli arkadaşlar insanın kanını donduran bir manzara ile karşılaştı.

Gördükleri manzara karşında şoke olan vatandaşlar, vakit kaybetmeden Nevşehir Belediyesi ekiplerine ulaştı.

Ölen yavruları yiyorlardı

Köpekleri bulan vatandaşlardan Emin Güven, köpeklerin kurtarılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililerden konuya ilişkin yardım istediklerini belirten Güven konuşmasında ’’Cuma öğleden sonra doğa gezisi için arazi aracı ile bölgeye gittik.

Bulunduğumuz yerin hemen ilerisinde birkaç tane yavru köpek olduğunu fark ettik. Biraz yanlarına yaklaşınca olayın vahametini anlamış olduk.

Bölgede olduğumuzu fark eden yavru köpekler hep bir ağızdan havlamaya başladı. Kanala doğru yaklaştığımızda onlarcasının aç ve susuz bir şekilde ölüme terk edildiğini gördük. Hatta içlerinden bazıları açlık ve susuzluktan ölmüştü.

Diğer köpekler ise açlıktan ölenlerin bedenin parçalayıp yiyorlardı. Çok acı bir manzaraydı. Hemen Nevşehir Belediyesi’ne ulaştık. Sağ olsunlar vakit kaybetmeden bölgeye araç gönderdiler ve köpekleri, belediyeye ait hayvan barınağına götürdük.

İçlerinde hasta olanlarda var sağlıklarını takip edeceğiz. Yetkilerden bir isteğimiz var tesadüf üzere bölgede bulunmasak hayvanların tamamı birkaç gün içerisinde telef olacaktı.

Bunu yapan vicdansızlar aynı davranışı daha sonra da tekrarlayacaktır. Bu sebepten konunun araştırılmasını ve bu vicdansızlığı yapanların cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

 

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL