23 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 114.311
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.261
Altınyıldız Koleji
Ekonomi

Yatırımcılar toplantısı yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği doğrultusunda 13. Etap’a başvuruda bulunarak hibe desteği almaya hak kazanan yatırımcılar ile bilgilendirme toplantısı yapılarak bundan sonraki süreçte yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgi verildi.

Yatırımcılar toplantısı yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği doğrultusunda 13. Etap’a başvuruda bulunarak hibe desteği almaya hak kazanan yatırımcılar ile bilgilendirme toplantısı yapılarak bundan sonraki süreçte yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgi verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Okan Yılmaz, Nevşehir’den 7 adet Ekonomik Yatırımlar konusunda proje ile 12 adet Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarından olmak üzere uygunluk kriterlerini taşıyan toplam 19 adet projenin  hibe desteği almaya hak kazandığını ve uygulanacak olan bu projeler ile ilimize toplam 21.460.182,63 TL proje tutarından 8.312.744,81 TL’lik hibe desteği sağlanacağını,

Ekonomik yatırım konularında yer alan 7 projeden 3 projenin Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi Depolanması ve Paketlenmesi olduğunu, 2 projenin Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Sera Projesi olduğunu, 2 projenin ise Tarımsal Üretime yönelik sabit yatırımlardan olduğunu;

Yine Kırsal Ekonomik Altyapı yatırımlarından 1 projenin Kırsal Turizmden, 1 projenin el sanatlarından 10 projenin ise Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine yönelik proje olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons
center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL