30 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 176.656
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 31.219
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.485
Altınyıldız Koleji
Eğitim

Almanya’da Yükseköğrenim ve Araştırma | DAAD Bursları

Kapadokya Lisansüstü Seminerlerinin bu haftaki konuğu DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) Ankara Eğitim Temsilcisi Ahmet Dalgıçoğlu oldu.

Almanya’da Yükseköğrenim ve Araştırma | DAAD Bursları

Kapadokya Lisansüstü Seminerlerinin bu haftaki konuğu DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) Ankara Eğitim Temsilcisi Ahmet Dalgıçoğlu oldu.

“Almanya’da Yükseköğrenim ve Araştırma | DAAD Bursları” isimli seminer, Dr. Öğr. Üyesi Emrah Atasoy moderatörlüğünde 18 Kasım Çarşamba günü çevrim içi olarak düzenlendi.

DAAD ve DAAD Türkiye hakkında bilgiler veren Dalgıçoğlu, Ankara ve İstanbul olmak üzere iki danışma merkezinin bulunduğunu; Marmara ve Ege Bölgesine İstanbul merkezinin, İç Anadolu, Karadeniz, Akdeniz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine ise Ankara merkezinin baktığını ve buralara başvurulması gerektiğini belirtti.

Almanya’da pek çok üniversite olduğunu belirten Dalgıçoğlu, “106 üniversite ve teknik üniversite, 217 uygulamalı üniversite, 53 güzel sanatlar ve müziğe yönelik üniversite, 52 özel üniversite olmak üzere toplamda 428 üniversite bulunmaktadır.” dedi ve bu üniversitelerin ülkenin her yerine homojen bir şekilde dağıldığını söyledi. Ahmet Dalgıçoğlu sunumunda, Almanya’daki öğrenci hayatı hakkında detaylar aktardı ve öğrencilerin yaşayabileceği şehirler, çalışabilecekleri yerler ile aylık ortalama giderler gibi konularda bilgilendirmelerde bulundu.

DAAD bursları hakkında bilgiler veren Dalgıçoğlu, lisans, yüksek lisans ve doktora için başvuru şartlarını ve öğrencilerin nasıl bu burstan faydalanabileceklerini anlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Seminer, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla sonlandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons
center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL