DOLAR

18,5750$% -0.09

EURO

18,1387% -0.31

GRAM ALTIN

1.016,45%-0,61

ÇEYREK ALTIN

16.320,77%-0,59

TAM ALTIN

16.320,77%-0,82

ONS

1.701,51%-0,63

BİST100

%

BİTCOİN

361405฿%-3.19649

a
Altınyıldız Koleji
  • Havadis50
  • Genel
  • Başkan Yakup Dinler’den Koray Edemen’e Cevap – 2

Başkan Yakup Dinler’den Koray Edemen’e Cevap – 2

09.08.2019 tarihinde birçok turizm sitesi ve basın organı tarafından yayınlanan “Kapadokya’da Teknolojik Arsızlık” yazısına istinaden, söz konusu yazıda ana aktör durumunda olan Ariana Lodge Hotel’in sahibi Koray Edemen cevap hakkını kullanarak ve her zaman yaptığı gibi manipülatif ve halk arasında “top çevirme” olarak tabir ettiğimiz taktiği uygulayarak, kamuoyunu yaptığı arsızlığın yasal olduğu konusunda bilgilendirmeye çalışmış ve firmamız, artı şahsım hakkında tabansız iddialarda bulunmuştur. Konu hakkında cevabımız, madde madde olarak aşağıda verilmiştir.

İtham 1: Google Adwords, reklam kampanyaları için Google değişik keyword önerileri sunar. Bunları kullanarak reklam tetikleyebilirsiniz. Bunu herhangi bir bilinen kanuni kısıtlaması yoktur.

Cevap 1:  Google size bu seçenekleri sunar, doğrudur ama bunu yapmak suçtur. Türkiye’de yaşadığımız için burada ‘Cowboy Kanunları’ değil, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları geçerlidir. 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu bu konuda işletmeleri açıkça korumaktadır. Suç işlediniz, hala suçunuzu örtbas etmeye çalışıyorsunuz.   


İtham 2: Bu yazida okurlara ogretilmeye calisilan teknilerin disinda keyword ler, partial, whole vb sekilde kullanma imkanida vardir. Yukarda bahsi gecen Google search icin Keyword “Cave Hotel Cappadocia” dir.

Cevap 2:              Hiç bir şekilde ben okurlara bir şey öğretmeye çalışmadım, bu benim haddime değil. Belli ki siz bu AdWords olayına çok hakimsiniz, bir çok farklı otelin adını kullanarak (evet, sadece bizim otelimiz değil) reklam veriyorsunuz ama en azından yalan söylemeyin. Bahsi geçen Google search için yazılan yazı “kayakapi travelocity”dir. Ekran görüntüsü ektedir:

İtham 3:               Yakup Dinlerin bahsi gecen otelin ismi ve tescilli oldugu (varsa) markasi “Kayakapi  Premium Caves” dir , Kayakapi ise Urgup icinde bir mahalledir. Yukardaki Google searchde boyle bir sorgulama yokdur. Sorgulama “Kayakapi Cave Hotel Cappadocia”

Cevap 3:              Koray Edemen’in bana ait veya bana ait olmayan marka ve tesciller hakkında bu kadar net konuşması aslında kendisinin hiç bir şey bilmediğinin en büyük kanıtıdır. Doğrudur “Kayakapı”, Ürgüp içerisinde eski bir mahallenin adıdır. Doğrudur, işletmemizin tescilli adı “Kayakapı Premium Caves – Cappadocia”dır. Fakat kendisinin kendince şahsımla alay etmeye çalıştığı konunun aksine hem “Kayakapı” Tescil No: 2004 / 14721 ile hem de “Kayakapı Premium Caves – Cappadocia” Tescil No: 2012 / 08419 ile firmamızın tescilli markalarıdır. Ekran görüntüleri aşağıda kamuoyunun bilgisine sunulur.

KAYAKAPI MARKASI (Tescil No: 2004 / 14721)

KAYAKAPI PREMIUM CAVES – CAPPADOCIA MARKASI (Tescil No: 2012 / 08419)

Bu durumda, Koray Edemen’in iddiasında söylemeye çalıştığı, keyword olarak “Kayakapi Cave Hotel Cappadocia kullandım, zira bu marka Yakup Dinler’in firmasına ait değildir” iddiasını da çürütmüş oluyoruz. İçerisinde Kayakapı geçen tüm ama tüm sorgulamalar markamızı barındırmaktadır. Bu sebeple 1. ithamında bunu yapmak suç değildir diye atıp tutup, 3. ithamında ‘Ama Kayakapı mahalle ismi, ben onun markasını kullanmadım’ ifadesi, tabiri caizse çöp olmuştur.

İtham 4:               Bizlerin Grup altindaki tum firma ve markalarimiza Turkiye icinde ve disindaki cesitli firmalar tarafindan firma isimlerimiz kullanilarak Google Adwords ilani verilir, bu durumdan kismen korunmanin caresi kendi branding kampanyasi yapmaktir.

Cevap 4: Sizin adınız kullanılarak başkaları tarafından ilan veriliyor olması ve sizin buna ses çıkarmıyor oluşunuz, aynı şeyi bir başkasına sizin de yapmanız için hak doğurmaz. Ben sizin yaptığınızdan rahatsız oldum, basitçe kaldırın ve özür dileyin dedim. Ama maalesef sonuç buralara geldi. Bu durumu çok iyi özetleyen bir atasözümüz var: “Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır”.

İtham 5:               Yakup Dinler yine kendi istirakleri olan “Royal Balloon” keyword Google Search ederse onlarca Yurt ici ve Yurt disi firmanin ilanini gorecekdir. (Getyourguide , Tripadvisor vs )

Cevap 5:  Hala kendi yaptığı arsızlığı örtbas etmek için, firmamıza ait diğer bir kuruluşun adını zikrederek ‘X – Y ve Z firmaları da sizin adınızı kullanarak reklam veriyor’ deme cüretine sahip oluşunuzu hayranlıkla (!) izliyorum. Marka bizim, mal bizim, kendi yaptığınız arsızlığı “Ama onlar da yapıyor!” örnekleri ile bastıramazsınız. Siz bizim markamızı kullanarak haksız reklam verdiniz. Kaldı ki, örneğini verdiğiniz firmalar uluslararası büyük firmalar olup, bize ait olan bir ürünü komisyon karşılığı satmaktadır. Sizin gibi markamızı kullanıp, farklı bir ürüne yönlendirme yapmamaktadır.

İtham 6 ve 7:      Bahsedildigi gibi konuk Kayakapi Travelocity yazsa idi muhtemelen Travelocity reklami karsisina cikacakdir zira Expedia grubunun yillik Google Adwords butcesi iki (2) Milyar dolara yakindir. Konuklarin dogal olarak beklenen davranisi Travelocity icinde arama yapmasidir ki burada Google adwords ilanlari gozukmez.

Cevap 6 ve 7:     “Cevap 2”de bu aramanın “kayakapi travelocity” şeklinde yapıldığını ekran görüntüsü ile beraber paylaştım. Hala bence bu konuda yok muhtemeldir, yok şöyledir, yok bütçeleri şu kadar USD gibi kendinizi daha komik duruma düşürecek tabansız söylemlerde bulunup kendinizi daha da küçültmeyin.

İtham 8 ve 9:      Muhtemel Google arayicisinin aramak ve rezervasyon yapmak istedigi Kayakapi Premium Cave ise , yanlis otelin web sayfasina gelidigini fark eden Google arayicisi  hemen sayfayi terk eder. Burada Yakup Dinleri rahatsiz eden, konuklarin sayfayi terk etmeyip bolgede alternative tesislerin oldugunu fark etme ihtimalidir.

Cevap 8 ve 9: Kapadokya’da elbette bir çok farklı bütçe ve özelliğe sahip çok güzel oteller mevcut. Hepsi iş yapsın, hepsi para kazansın, istihdam sağlasın. Koray Edemen, anlamadığın bir şey var: Evet bu süreç beni rahatsız etti. Çünkü Cevap 3’te belirttiğim bizim otelimizin tescilli markası olan KAYAKAPI kelimesini kullanarak kendi otelinin reklamını verdin. Potansiyel bir misafir KAYAKAPI ismini aratıyorsa, ben elbette kendi otelimde kalmasını isterim. Bundan daha doğal bir şey yok. Nereden bileyim senin gibi kurnazların benim tescilli marka ismimi kullanıp ilan vereceğini? Ayrıca Google’un “Aaaaa ben buraya yanlış geldim. Ariana Lodge isimli teknoloji arsızı, KAYAKAPI’nın ismini haksız yere kullanarak yönlendirme yapmış, o yüzden bu sayfayı terkediyorum” diye bir düşüncesi ve uygulaması olmadığını biliyorum. Maalesef yaptığın her ithamda, her maddede daha da yere batıyorsun. Üzülüyorum…

İtham 10:             Ariana Sustainable Luxury Lodge Small Luxury Hotel zincirin tek Cappadocia otelidir, dolaysi ile kategori ve fiyat farki olan iki tesisin konuklarinin birbirine gecisi cok nadir olur.

Cevap 10: SLH gibi pazarlama siteleri, kendi başına bağımsız pazarlama yapmayı beceremeyen veya pazarlama noktasında iyi olmayan tesisleri kendi gözüne kestirir, ciddi bir giriş parası ve cirodan pay alır. SLH oteliyim diye hava atma çabası içinde olmak yerine, pazarlamanızı (elbette başka otellerin marka haklarına tecavüz etmeden) yapmanızı öneririm. Kayakapı Premium Caves – Cappadocia olarak hem bu tür pazarlama sitelerine üye olmayı uygun görmüyoruz. Ayrıca, para ile satılan otel ödülleri konusundaki tavrımız da, herkes tarafından bilinmektedir.

Ayrıca, Kayakapı Premium Caves – Cappadocia 44 odalı ki bunun 43’ü cave (%97.72) ile 11 odalı ki bu odaların sadece 5’i cave (%45.45) geri kalanı betorarme olan 2 tesisi kıyaslamak elbette mümkün değildir. Yani gerçekten bu konuda haklısınız, Ariana hiç bir zaman Kayakapı’nın alternatifi değildir. Çünkü Kayakapı Premium Caves – Cappadocia T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bölgede verilen “ilk ve tek” Butik Otel belgesine sahiptir. Sizin yaptığınız gibi butik olmayıp, butik oteliniz reklamı yapmıyoruz, haksız rekabete yol açmıyoruz.

İtham 11:            Yakup Dinlerin dun gec saatlerde sahsima yazdigi ahlak disi ve tehdirkar yazilari icin Hukuk departmanimiz gerekli calismayi baslatmisdir.

Cevap 11:            Yakup Dinler olarak ben size mail gönderdiğimi ilk açıklamamda belirttim. Fakat siz özür dileyip ve reklamı kaldırmak yerine özelde “top çevirdiniz”. ‘İnşaat zamanı bizimle çok uğraştılar’ gibi, konuyla alakasız şeyler yazdınız. Ben mailimi tekrar okudum ve hukuksal boyutu olan hiç bir şey göremedim. En son sizin yaptığınız işin bir benzerini yapan (Nevşehir satıp Niğde’ye götüren) bir tur operatörü, “Seni dava edeceğim, bittin sen” falan gibisinden ithamlarda bulunmuştu, şu an piyasada değil. O yüzden lütfen hukuk departmanınız başlatsın işlemleri, zira ben 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde çoktan başlattım.

İtham 12:             Bu vesile ile burada baska bir konuyuda paylasmak isterim : son New York Times Travel Show da birkez daha tanik oldugumuz uzere Cappadocia bolge tanitimi icin geldigi fuarlarda etik olmiyarak  kendi hotel , acenta ve balon firmalarin tanitimina oncelik gosterdigini ben ve cesitli meslektaslarim malesef tanik oluyoruz, bu fuarlarda artik esas temsil ettigi bolgeyi tanitmaya kendisini davet ediyorum.

Cevap 12: KAPTİD Başkanı olmam dolayısıyla, Nevşehir Valiliği bünyesinde oluşturulan Turizm Komisyonu’nun aldığı kararlar doğrultusunda bölge olarak yılda 15-20 farklı fuara katılmaktayız. Bu fuarlara katılan kişiler bölgeyi temsil eder, şahsi veya ortağı olduğu firma için herhangi bir çalışma gerçekleştiremez. Bu sebeple bölgemizi temsil ettiğim bu fuarlara -ki sayısı 10’u geçmiştir- hiç bir zaman, hiç bir şekilde kendi firmalarımızın tanıtım materyallerini  götürmedim.

Bu itham çirkin, mesnetsiz ve ne yapacağını bilmeyen aciz bir kişinin atabileceği bir iftiradır. 25-27 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşen NY Times Travel Show’da Kapadokya standında aşağıda belirtilen materyaller dışında hiç bir dağıtım olmamıştır:

– Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Cappadocia Kitabı (İngilizce)
– KAPTİD’in Üye İşletmeler Kitapçığı (İngilizce / Türkçe)
– T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kapadokya ile ilgili 2 farklı broşürü (İngilizce)
– Kapadokya temalı buzdolabı mıknatısı

Bu asılsız hadsizliği gösteren Koray Edemen’i kınıyorum. Kendisi fuarda bizzat yanıma gelip (yetişkin kızıyla), “bak kızım Yakup Bey Kapadokya’nın en güzel otellerinden birisinin sahibi aynı zamanda KAPTİD Başkanı, bölgemizi tanıtmak için çok çaba sarfediyor” demiştir. Topu topu fuara 1 gün gelip, onda da 1 saatten az süre kalan bir kişinin bu şekilde yaptığı saygısızlığı  örtme çabası içerisinde olmasını hayretle izlemekteyim. Kendisine hodri meydan diyorum, benim NY Times Travel Show’da kendimize ait bir firmanın çöpünü dahi dağıttığımı ispat etsin, ben turizmi bırakıyorum. İspat etmediği halde de kendisinin turizm sektörünü temiz kalması açısından sektörü terk etmeye davet ediyorum.

Koray Edemen isimli şahısın beni ve firmalarımı hedef alarak yaptığı ithamlara NY Times Travel Show’da çekilen bir fotoğrafımla son vermek istiyorum. Masada herhangi bir Dinler veya Kayakapı veya Royal ibaresinin olup olmaması noktasında takdiri kamuoyuna bırakıyorum.


YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bayram öncesi trafiğe açılıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Batman masaj Kaş masaj Acıpayam masaj Adalar masaj Adapazarı masaj Alanya masaj Aliağa masaj Alsancak masaj Adıyaman masaj Afşin masaj Akçaabat masaj Akçakale masaj Akdeniz masaj Akhisar masaj Akşehir masaj Aksu masaj Akyazı masaj Alaşehir masaj Altıeylül masaj Altındağ masaj Anamur masaj Antakya masaj Araklı masaj Arnavutköy masaj Arsuz masaj Atakum masaj Ataşehir masaj Avcılar masaj Avsallar masaj Bafra masaj eskort bayanlar Trabzon escort Urfa escort Yalova escort Yozgat escort Zonguldak escort Söke escort Soma escort Sorgun escort Süleymanpaşa escort Sultanbeyli escort Sultangazi escort Suluova escort Suruç escort Suşehri escort Susurluk escort Talas escort Tarsus escort Tavşanlı escort Tekirova escort Tekkeköy escort Tepebaşı escort Terme escort Tire escort Torbalı escort Toroslar escort Tosmur escort Tosya escort Turgutlu escort Turgutreis escort Turhal escort Türkbükü escort Türkler escort Türkoğlu escort Tuzla escort Ulus escort Ümraniye escort Ünye escort Üsküdar escort Uzunköprü escort Vezirköprü escort Vip escort Viranşehir escort Yahyalı escort Yakutiye escort Yalıkavak escort Yatağan escort Yenişehir escort Yeşilyurt escort Yıldırım escort Yıldızeli escort Yomra escort Yunusemre escort Yüreğir escort Zara escort Zile escort Alanya escort Manavgat escort Fethiye escort Kemer escort Didim escort http://www.kadinescort.net Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Mersin masaj salonu Bursa masaj salonu Muğla masaj salonu Balıkesir masaj salonu Kocaeli masaj salonu İstanbul masaj salonu Ankara masaj salonu Antalya masaj salonu İzmir masaj salonu Denizli masaj salonu Çanakkale masaj salonu Sakarya masaj salonu Manisa masaj salonu Malatya masaj salonu Yalova masaj salonu Sivas masaj salonu Tokat masaj salonu Kayseri masaj salonu Trabzon masaj salonu Aydın masaj salonu Elazığ masaj salonu Afyon masaj salonu Kütahya masaj salonu Ordu masaj salonu Eskişehir masaj salonu Gaziantep masaj salonu istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu