27 Şubat 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 125.716
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.193
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.938
Altınyıldız Koleji
Eğitim

Mesleki eğitimde 1000 okul projesi sürüyor

NEVŞEHİR (MHA) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor” isimli etkinlikte Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yer alan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birlikte güzel eserler çıkarıp resim ve müzik alanlarında yarışacaklar.

Mesleki eğitimde 1000 okul projesi sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor” isimli etkinlikte Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yer alan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birlikte güzel eserler çıkarıp resim ve müzik alanlarında yarışacaklar.

1 Mart-30 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri öğretmenleri rehberliğinde proje dâhilindeki meslek liselerimizde öğrenim gören öğrencilerle iki aylık çevrim içi çalışma gerçekleştirilecek. Sanatsal bilgi ve becerileri geliştirmeye yönelik bu çalışma haftada iki gün resim ve müzik alanında sanata eğilimli ve gönüllü öğrencilerle yapılacak.

Projede Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri resim ve müzik alanındaki bilgi ve deneyimlerini Meslek Lisesi öğrencilerine aktararak onların iki alanda da sanatsal ürünler ortaya çıkarmalarına destek olacaklar.

Müzik eseri icrası videosu veya plastik sanatlar ürünü (heykel, seramik vs.) şeklinde ortaya çıkacak olan eserler çevrim içi platformlarda sergilenecek. Sergilenen ürünler il milli eğitim müdürlüğünce oluşturulacak seçici kurul tarafından 3 Mayıs – 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında değerlendirilip dereceye girenler belirlenecek.

17 Mayıs-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında dereceye giren eserler çevrim içi olarak sergilenip ödülleri teslim edilecek. Her iki alanda da il birincilerine dizüstü bilgisayar verilecek. Etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile her iki alanda illerinde ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrencilere Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından “Katılım ve Teşekkür Belgesi” düzenlenecek.

 

Figa Yapı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons

center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL