21 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 116.565
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.894
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 74
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.512
Altınyıldız Koleji
Genel

Nevşehir’de Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 7’den 70’e herkes bisiklet sürdü

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de 7’den 70’e herkes Uçhisar’dan Nevşehir’e kadar olan parkurda bisiklet sürdü. Avrupa Spor Haftası ülkemizde de 81 ilde eş zamanlı olarak kutlamalar ile devam ederken..

Nevşehir’de Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 7’den 70’e herkes bisiklet sürdü

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de 7’den 70’e herkes Uçhisar’dan Nevşehir’e kadar olan parkurda bisiklet sürdü.

Avrupa Spor Haftası ülkemizde de 81 ilde eş zamanlı olarak kutlamalar ile devam ederken Nevşehir’de de etkinlikler Uçhisar Kalesi’nin önünden başlayıp Nevşehir Belediyesi’nin önünde son bulan bisiklet turu ile devam etti. Uçhisar Kalesinde başlayan bisiklet sürüşüne AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in yanı sıra 7’den 70’e herkes katıldı.  Gazetecilere açıklamada bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Avrupa Spor Haftası etkinliklerinin hem açılış hem kapanış töreninin Türkiye’de üç şehirde gerçekleştirildiğini bunlardan birinin de Nevşehir olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Arı,  “ Şehir hafta geçmiyor ki uluslararası Türkiye’de ve dünyada ses getirecek bir etkinliğe ev sahipliği yapmasın. Geçen hafta Uluslararası Turizm Filmleri Festivalini yapmıştık. Bugün ise Avrupa Spor Haftası nedeniyle harekete geç projesi kapsamında Herkes İçin Spor Federasyonu ile birlikte Türkiye’nin 81 ilinde aynı zamanda gerçekleştirilen faaliyetler başladı. Ama üç tane şehirde hem açılışı hem de kapanışı planlandı. Bunlardan bir tanesi Türkiye’nin yükselen yıldızı Nevşehir’de bu proje hayata geçiyor. Bugün keyifli bir gün. Bisikletlerimiz ile birlikte Uçhisar’dan Türkiye’nin yükselen yıldızı Nevşehir’e doğru bisikletlerimizi sürdük. Akşama da farklı gösterilerimiz olacak.  Projedeki ana amaç Herkes İçin Spor Federasyonunun temeli Avrupa Spor Haftasının temel mantığı 7’den 70’e her kategoriden, her yaştan, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla spora yönlendirmektir. En azından profesyonel dahi yapmasalar bile sporun bir tarafından tutunmalarını ve hayatlarını sporla birlikte güzelleştirmelerini, sağlıklı hayat sürmelerini sağlayacak bir mantıktır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Voyager Ballons
center

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL